Podmáslí dort, který posílil Brooklyn Dodgers k vítězství ve Světové sérii

Může se to stát znovu?

Foto od Mat Weller na Unsplash

My fanoušci Los Angeles Dodgers jsme rozmazlená parta. Valíme se do nové sezóny jako tento tým – tento tým, křičíme! – bude vždy a navždy elektrárnou, kterou jsme rok co rok očekávali. Koneckonců, to jsou podvodník. Los Angeles (dříve Brooklyn) Dodgers. Milovaní chlapci v modrém, dem Bums, Los Doyers. Sedm titulů Světové série, 24 vlajek Národní ligy a v posledních letech osm přímých šampionátů Západní divize. Ikonický a malebný stadion v Chavez Ravine je doma, rok co rok přitahuje rekordní návštěvnost. Loajální fanouškovská základna, která ” krvácí modře.”

Vyrůstal jsem s baseballem v pozadí-s matkou, která se jako dítě vplížila do St.Louis ballpark nebo sledovala hry dírou v plotu se smečkou přátel, kteří si říkali The Hole in The Wall Gang. Můj dědeček ji vzal na nějaké poválečné play-off a hry World Series, aby viděl lidi jako Stan Musial a Enos Slaughter. Po celý svůj dlouhý život zůstala vášnivým fanouškem tohoto sportu. Měl jsem také praděda, který hrál za Cincinnati Reds. Běží hluboko.

Žil jsem v Los Angeles mnoho let, samozřejmě jsem fandil Dodgers, ale byl jsem … příležitostný fanoušek. Většinu času se pohybovali dovnitř a ven z mého periferního vidění. Dokud jsem nepotkal svého manžela, který, jak se ukázalo, byl celoživotním fanouškem Boston Red Sox. Mít společný zájem o baseball, šli jsme na Dodger games v našich raných termínech. Oba jsme chytili horečku a (Psst, neříkejte jeho rodině z Nové Anglie) je nyní jednoznačně skutečným fanouškem Blue Dodger.

Za posledních 10 let jsme šli na mnoho her, včetně několika výletů World Series, které nám přinesly vzrušení a někdy i zármutek. Nedávno jsme se přestěhovali do Nového Města a než jsme podepsali nájemní smlouvu, ujistili jsme se, že místní kabelová společnost nese kanál Dodgers. Tedy … priority.

Takže když jsem viděl odkaz na Dodgers v a recept na dort Narazil jsem na to, upoutalo mou pozornost jako náhlá prasklina netopýra. Kuchař, který upravil recept, vyprávěl příběh Carl Erskine, bývalý nadhazovač Dodger, který dokázal točit přízi střídačky, stejně jako hodil křivku. Podle Carla jeden z jeho spoluhráčů nechal svou rodinu poslat stejný podmáslí dort týmu po celou sezónu v roce 1955. Ten rok šli do Světové série proti cross-town Yankees a dort byl jejich talismanem pro štěstí. Nechtěli riskovat, že půjdou po sezoně bez dortu a vyšlo to! Vlajka byla jejich.

Jeden měsíc do sezóny MLB 2023 a moji Dodgers se trochu hádají. Ztratili několik hráčů ráže MVP, aby získali agenturu zdarma, a dláždili sestavu, která je jakýmkoli standardním způsobem nadprůměrná, ale hodně se spoléhá jak na nevyzkoušené mladé, tak na starší rekultivační projekty. I když je pravda, že obě kohorty by se mohly ukázat jako přesně to, co mají baseballoví bohové na mysli pro vítězný tým.

A poslouchej, sezóna je dlouhá a tahle je mladá. Stát se může cokoliv. Dodgers jsou v současné době vázáni na první místo v nl West (s Arizonou tým obvykle vychovává zadní část v této divizi; jak jsem řekl, může se stát cokoli).

Rozhodl jsem se vyzkoušet tento talisman pro štěstí dortu, protože proč ne? Fanoušci a hráči baseballu nejsou nic, ne-li pověrčiví. Kdyby to fungovalo v roce 1955, mohlo by to fungovat znovu. Kromě toho tento dort zněl lahodně. Vyžaduje to směšné množství vanilky, což je vždy dobrá věc.

Ten den jsem se dostal do kuchyně a upekl dort a naplnil náš dům teplým objetím vanilky celé hodiny. Ten den, Dodgers byli jeden zápas v domácí sérii tří her se St. Louis. Také ten den vyhráli druhou.

A druhý den vyhráli třetí hru pro zametání kardinálů. Dort jsme jedli jen já a manžel, ne hráči, ale — hurá — fungovalo to! Tým je nyní na mini-roll s další domácí sérií, než se znovu vydá na cestu. Modré nebe na Zemi, jako legendární manažer Dodgers Tommy Lasorda říká se tomu Stadion, cítí se mnohem nebesky.

A dobře, St. Louis Cardinals nejsou rozžhavené Tampa Bay Rays právě teď, ale pak ani Dodgers. Nicméně, protože se jedná o první tři hry v této sezóně pro Dodgers, vezmu to! Také dort byl božský.

Znamená to tedy, že budu péct koláče do října? Při troše štěstí ano!