Pečení není věda. Pokaždé, když mi někdo řekne, že nemůže… / Allison Sanzio / Duben, 2023

Pokaždé, když mi někdo řekne, že nemůže péct, protože pečení je taková “technická věda”, nemohu si pomoci, ale smát se, jak to vidím tak daleko od toho.

Peču od svých 4 nebo 5 let. Je pravda, že to byly krabicové směsi, ale přesto. Co je tak těžkého na smíchání některých ingrediencí dohromady a jejich vložení do trouby?

Některé části receptu jsou také důležitější než jiné. Vím, že moje jedlá soda a droždí ingredience je třeba správně měřit, ale kromě toho … zbláznit se s tím!

Vaše mouka není přesně vyrovnaná? To je v pořádku! Pokud potřebujete, můžete později přidat trochu vody nebo mléka.

Trochu málo cukru? Nebojte se, může to být dotek méně sladký.

A nezačínej s měřením vanilky a koření. Takové neefektivní množství, které každý recept používá, sotva přidává dostatek aroma.

Musíte je měřit svým srdcem.

Kdo vám zabrání přidat dvě čajové lžičky místo jedné, pokud to jídlo zlepší?

Teplotu trouby lze také přehrát. Jednoduše proto, že recept říká 350°, neznamená, že jej nemůžete vložit na 325° nebo 375°.

Pokud jde o sušenky, pokud je máte rádi měkké a žvýkací, můžete se rozhodnout péct při nižší teplotě. Pro křupavější cookie se můžete rozhodnout pro vyšší teplotu. I když vaše trouba není konzistentní a peče při jakékoli teplotě, kterou chce, můžete ji zajistit tím, že budete vědět, jak zjistit, kdy se věci vaří.

Jedinou skutečnou “vědou” by bylo určení správné konzistence těsta nebo těsta a vědět, jak rozhodnout o správném pečení.

Jakmile zjistíte, kdy má těsto na sušenky příliš mnoho mouky nebo potřebuje více, měření se stává ještě chtivějším. A proč se obtěžovat s časovačem, když můžete zírat dveřmi a dívat se, dokud nebudou sušenky hotové … jen já?

Pro mě jsou karty receptů mnohem více pokynů nebo tréninkových kol, než jsou zákony. Dávají vám silnou základnu, kterou pak můžete upravit, jak jste si vybrali.

Recepty jsou něco jako omalovánky; průvodci jsou tam, ale to, co s tím děláte, je vaše vlastní. Změna prvků by to mohla všechno pokazit nebo by to mohlo být ještě lepší než dříve.

Udělejte život zábavnějším; přidejte další čokoládové lupínky, sypání pro více barev a přepněte příchutě na cokoli, co se vám bude líbit.

Čokoládové mátové košíčky by nyní mohly být čokoládově oranžové košíčky pouhým přepnutím extraktů.

Změny, které by nebyly snadné, by byly druhy mouky a některé druhy náhražek sladidel. Tyto alternativní přísady mají tendenci působit jinak než standardní mouka a cukr. I tehdy můžete najít průvodce poměry online a můžete použít své dřívější znalosti, abyste věděli, zda je váš produkt tam, kde musí být.

Pokud jde o pečení, vědět, jak by měl váš produkt vypadat a cítit se v každém kroku procesu, je mnohem důležitější než pokaždé zdůrazňovat “přesná měření”.

Pečení není o nic větší věda než chůze, dýchání a jídlo. Když se podíváte na jemné detaily; ano, jeho technické a přesné. Když skutečně projdete pohyby, je to mnohem jednodušší a přímočařejší.

.

.

.

.

.